kadlec.jpg (2984 bytes)

Autor se narodil v Příbrami, kde vystudoval průmyslovou školu. Malování se věnuje od 70-tých let. Autor technikou akvarelu, pastelů a později olejomalby přenáší své zážitky ze stavu klinické smrti, kterou po úraze v r.1975 prošel. Má blízký vztah ke krajině a stromům a právě přírodní tématika , studie krajiny a stromů tvoří část výstavy. Jeho inspiračními zdroji byli především akademický malíř František Volf a malířka Hana Holzelová.

Práce autora jsou naplněné energií, najdeme zde duchovno v různých formách a projevech. Malba je pro autora hrou linií a barevných forem a z těchto prvků tvoří obraz. Pohnutky jsou při tom stejné, jako skladba tónů v hudbě. Obraz sám žije svůj vlastní život a současně je otevřeným prostorem pro zachycení vzpomínek každého z nás.

Ke svým obrazům autor říká:

Maluji citem - cit utváří náš duchovní život, usměrňuje ho, ovlivňuje vědomí, je tím hlavním pro naše tvůrčí konání. Všechno souvisí se vším - hmota s prostorem, prostor s časem, čas s pohybem, světlo s teplem, barva se světlem a tmou. Každý obraz žije svůj vlastní život, vyzařuje a vybruje. Obraz je vibrací duše. vzniká rozkmitáním lidské energie, která se transformuje do barvy, hmoty a formy. Proto se budu malováním vždy zabývat.

 

ok9.jpg (5088 bytes)

ok4.jpg (3767 bytes)

OK2.jpg (17888 bytes)

 

 

 

ok3.jpg (4265 bytes)

 

 

ok8.jpg (5692 bytes)

ok7.jpg (21418 bytes)

výstavu

je možné

shlédnout

v budově

Podnikatelského

institutu

Pyramida

 

ok6.jpg (4043 bytes)